Wykładowcy‎ > ‎

Ida Dymowska
Ida Dymowska - Od 18 lat prowadzi szkolenia z rozwoju umiejętności przywódczych i osobistych (wywieranie wpływu, zarządzanie strategiczne, przywództwo, komunikacja, coaching, motywowanie, sprzedaż itp.)

Dyplomowany Trener Biznesu i Trener Europejski, Międzynarodowy Trener NLP, licencjonowany Trener Transforming Communication, Coach. Uczyła się bezpośrednio u Roberta Diltsa, Richarda Bolstada i Lukasa Derksa. Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Biznesu w Gdyni, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego Gdańsku.

Autorka metody Synergy Bussiness Coaching. W swojej karierze zawodowej była trenerem sportowym, dziennikarką radiową, handlowcem, menedżerem i dyrektorem generalnym. Pracowała z klientami, budowała od podstaw zespoły handlowe, rekrutując pracowników, wyposażając ich we wszystkie niezbędne, a później i w zaawansowane narzędzia z zakresu argumentacji, negocjacji, obsługi klienta, budowy relacji, marketingu. Jako Dyrektor Konsorcjum Ekspertów Europejskich pomagała polskim instytucjom w planowaniu strategicznym przy składaniu projektów UE.

Od 1999 roku prowadzi treningi i warsztaty – z roku na rok rozwijając programy autorskie, wypracowane na podstawie najnowszej wiedzy na temat potencjału ludzkiego umysłu i zespołowych procesów interaktywnych. Szkolenia, które prowadzi są treningami umiejętności, nawyków i postaw. Rzutnika używa do podsumowania tego, co uczestnicy potrafią. Nie wyświetla slajdów w celu uczenia. Treningi prowadzone są w oparciu o wysokie zaangażowanie uczestników, wpływając bezpośrednio na strategie ich działania w życiu zawodowym i osobistym.

Coaching traktuje jako pomoc w uruchomieniu nie odkrytych zasobów i potencjału klienta. Rozpoznanie odbywa się poprzez ustalenie struktury strategii myślenia osoby coachowanej i określenie strategii skutecznych. W pracy z klientem dąży do zmian na poziomie przekonań i tożsamości, co w metodologii stworzonej  przez  R. Diltsa, uważa się za coaching przez „duże C”. Tę sama zasadę stosuje w coachingu grupowym, który w jej opinii jest fundamentalnym narzędziem wzrostu, w funkcjonowaniu organizacji.

Jej autorska metoda Synergy Business Coaching, pozwala na zorganizowanie efektywnie samonapędzającego się zespołu, w którym szybkie rozwiązywanie konfliktów pomiędzy działami i osobami w firmie, oraz wzrost szacunku stają się nawykiem. Wypracowana strategia rozwoju z pełnym zaangażowaniem pracowników, całkowicie zmienia paradygmat na temat zarządzania. Taki sposób kierowania procesem coachingu skutkuje ogromnym wzrostem motywacji załogi, generując jednocześnie pełne wykorzystanie potencjału poszczególnych osób. W efekcie rodzi się synergia o niezwykłym wpływie na wyniki całej organizacji


Jej doświadczenie to ponad 17.000 godzin szkoleniowych. Zrealizowała ponad 500 indywidualnych sesji coachingowych i ponad 300 godzin coachingu zespołowego.

Szkoliła m.in. Sealed Air, Partek Paroc Polska, Bank BPH, PKO BP, Kredyt Bank, Ergo Hestia, Comercial Union, Compensa, Generali, OWL Financial UK, Hotele21,  Instytut Kreatywności i Rozwoju, Europejska Grupa Doradcza, Fundacja Edukacji Ekonomicznej, ARUP&Partners International Limited, Policy &Action Group Uniconsult, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Polimex Mostostal, STRABAG, Dr Zdrowie, Billa, Telekomunikacja Polska, , Lactalis Polska, Avon Cosmetic, Peggy Sage, Thalgo, Genexo, Billa, Grupa Waspol, Dr Zdrowie, PTC Era, PPHU Izopo, Instal-Projekt,  Stovit, Zakłady Mięsne Viola, PPH Gąsior, Hydro-Vacuum, Śnieżka, Pneumat System, Kancelaria Odszkodowawcza Prefecto, Kancelaria Odszkodowawcza Remedes, Makarony Polskie S.A., MSP, Centra Edukacji Nauczycieli, Kuratoria, a także administrację państwową, m.in.; Ministerstwo Gospodarki, MSWiA, Urzędy Miasta, Urzędy Gminy, Urzędy Skarbowe.

Pasjonatka oceanów i fal. Żegluje od 12 roku życia.