Aktualności‎ > ‎Studia podyplomowe‎ > ‎

Studia podyplomowe dla nauczycieli i wychowawców

We współpracy z Kolegium Jagiellońskim Toruńską Szkołą Wyższą wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i wychowawców i uruchamiamy bezpłatne studia podyplomowe, których celem będzie doskonalenie kompetencji wychowawczych oraz umiejętności rozpoznawania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym.

Projekt skierowany jest do nauczycieli i wychowawców, w szczególności pracujących z młodzieżą w wieku, w którym istnieje największe zagrożenie powstawania sytuacji kryzysowych w szkole. Projekt skierowany jest przede wszystkim, ale nie wyłącznie, dla nauczycieli, których staż pracy nie przekracza 5 lat. Nauczyciele biorący udział w studiach podyplomowych nie ponoszą odpłatności za studia.
        Studia będą miały intensywny charakter, rozpoczną się na początku września i zakończą się w grudniu 2017 roku. Obejmować będą 260 godzin zajęć oraz 20 godzin praktyk. Zajęcia będą odbywać się w Koninie w siedzibie naszej Uczelni.  Materiały dydaktyczne dla słuchaczy będą dostępne poprzez stronę internetową Uczelni.

Cel:
         Nauczyciele i wychowawcy zostaną przygotowani do pracy z młodzieżą trudną oraz do doboru skutecznych metod oddziaływania na uczniów i wychowanków.

W ramach studiów przeprowadzone zostaną zajęcia m.in. z następujących zagadnień:
    • Podstawy psychologii dla nauczycieli
    • Podstawy diagnozy
    • Trening umiejętności interpersonalnych
    • Trening rozwoju osobistego
    • Trening umiejętności wychowawczych i rozwiązywania konfliktów
    • Komunikacja interpersonalna i negocjacje
    • Metody terapii w pracy z dzieckiem
    • Warsztat pracy z grupą
    • Warsztat pracy z dzieckiem
    • Warsztat pracy z rodziną
    • Interwencja kryzysowa
    • Elementy tutoringu w teorii i praktyce
    • Wspomaganie rozwoju dziecka
Uczestnicy studiów będą mieli zagwarantowany w dniach zjazdów catering.

Czas trwania: 2 semestry (tryb intensywny: od września do grudnia)

Terminy realizacji: od września do grudnia 2017 roku

WrzesieńPaździernik Listopad  Grudzień
 8-1013-5 1-3