Kierunki‎ > ‎

Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy

Studia podyplomowe

Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy

Cel: Celem studiów podyplomowych jest uzyskanie kwalifikacji w zakresie sprawnego pełnienia zadań doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Program studiów obejmuje wiedzę z zakresu procesów psychologicznych, pedagogicznych, społecznych, ekonomicznych i prawnych z dostosowaniem  zawodowym oraz edukacją zawodową. Uwzględnia również rynek pracy w Polsce i w Unii Europejskiej.

Adresat: Osoby posiadające wykształcenie na poziomie studiów I lub II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

Absolwent:

Słuchacz bez kwalifikacji pedagogicznych uzyskuje uprawnienia do pracy na stanowisku doradcy zawodowego i pośrednika pracy (z uwzględnieniem wymagań określonych w Ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy) w instytucjach:

• publiczne służby zatrudnienia
  • ochotnicze hufce pracy
  • instytucje partnerstwa lokalnego
  • agencje pośrednictwa pracy
  • agencje pracy tymczasowej
  • agencje doradztwa zawodowego.

Słuchacz posiadający kwalifikacje pedagogiczne  zdobywa profesjonalne przygotowanie i uprawnienia do pracy na stanowisku szkolnego doradcy zawodowego w placówkach oświatowych:

• branżowych szkołach I i II stopnia
  • liceach ogólnokształcących
  • technikach zawodowych
  • szkołach dla dorosłych
  • centrach kształcenia ustawicznego
  • pozaszkolnych instytucjach edukacji

Szczegóły dotyczące organizacji, finansów i zajęć dydaktycznych można uzyskać pod numerem
63 249 15 15 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00

Koszt studiów: 1500 zł/semestr